Tarptautinio projekto „Tu esi ne vienas“ paroda atidaryta balandžio mėnesį Klaipėdos apylinkės teismo vitrinoje (H. Manto g. 26 / S. Daukanto g. 8).

Būrelio “Tapyba kitaip” mokytoja Saulė Želnytė pasakoja apie šį projektą – „2020 metais karantino metu keletas Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos mokyklos apsijungė bendrai kūrybinei veiklai. Tuo sunkiu, psichologiškai, nuotolinio bendravimo metu norėjome savo mokinius įtraukti į tarpusavio bendravimą per savo kūrybą. Piešėme save, savo išgyvenimus, savo namų aplinką ir siuntėme piešinius savo draugams į kitas šalis.

Projekto iniciatorius Vilnis Heinrihsons (Latvija)- menininkas, tapytojas ir dailės pedagogas, tarptautinių vaikų dailės parodų organizatorius – įtraukdamas mus į vizualų bendravimą rašė :

„Tu nesi vienas. Bendravimas yra svarbi gyvenimo dalis. Taip nutinka visur, kur žmonės gyvena. Bendravimo formos priklauso nuo aplinkybių. Visais laikais žmonės siuntė vienas kitam žinutes, pasakodavo apie įvykius, įprastus ir neįprastus dalykus, išsakydavo jausmus, mintis, įžvalgas, perduodavo liudijimus, pasakodavo apie sapnus ir fantazijas.

Šimtus ar net tūkstančius metų žmonės gyvena, mezga santykius ir bendrauja Latvijos, Suomijos, Lietuvos ir Estijos teritorijoje. Šiandien ir mes turime galimybę kiekvienas sukurti savo unikalią istoriją vizualiojo meno kalba, pasakojimą apie kasdienybę, džiaugsmus, sunkumus, apie neįprastą laiką, apie svajones, pasiekimus ir nesėkmes, apie save, artimuosius ir draugus. Papasakokime šią istoriją vieni kitiems ir savo bendraamžiams čia esančiose šalyse, kurios yra tokios artimos ir tuo pačiu vis dar išsiskyrusios (dėl karantino – aut.pastaba). Sukurkime bendrą Rygos, Tartu, Klaipėdos ir Espoo jaunųjų gyventojų dienoraštį, laišką pasauliui, kuriame pamatysime, kaip mes čia gyvename taip skirtingai, bet gal ir panašiai.“

Projekte dalyvavusios mokyklos ir jų mokytojai:

Māra Muižniece Rigos meno mokykla, Latvija, mokytojai: Iveta Laure, Maira Danilāne, Anita Inša, Nayree Baljan, Vilnis Heinrihsons;

Tartu meno mokykla, Estija, mokytojai: Piret Viirpalu, Epp Loo, Eve Luik, Tiina Kuus;

Espoo meno mokykla, Suomija, mokytoja: Elisse Heinimaa;

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras ir Klaipėdos Vydūno gimnazija, mokytoja Saulė Želnytė.

Visos naujienos